https://www.high-endrolex.com/25

Jaunimo įgalinimo Lietuvos savivaldybėse analizė

Santrauka. Įgalinimas bendrąja prasme mokslinėje literatūroje suvokiamas kaip galios dalyvauti lygiomis teisės tam tikruose procesuose sudarymas ir (ar) sąlygų tam sudarymas bei, pastaraisiais dešimtmečiais, siekiant užtikrinti piliečių poreikius atitinkantį ir demokratinį valdymą. Atsižvelgiant į tai, kad jaunimo politika Lietuvoje įgyvendinama laikantis subsidiarumo principų, šiame straipsnyje analizuojama jaunimo įgalinimo situacija Lietuvoje, …

Jaunimo įgalinimo Lietuvos savivaldybėse analizė Plačiau »

Ažiotažas dėl pensijų reformos Prancūzijoje

Kelis mėnesius pensijų reforma Prancūzijoje kėlė šalies piliečių pasipiktinimą, kurį lydėjo masiniai protestai visoje šalyje. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, siekdamas unifikuoti pensijų sistemą,  kuri pasižymėjo 42 skirtingomis schemomis privačiame ir viešajame sektoriuose, užsitraukė piliečių nepasitenkinimą. Prancūzijoje pensinis amžius buvo 62 metai. Naująja reforma šį amžių palaipsniui siūloma pakelti iki 64 …

Ažiotažas dėl pensijų reformos Prancūzijoje Plačiau »

Universalios bazinės pajamos – ar dedame tašką?

Neseniai pasibaigė Europos Sąjungos piliečių organizuota iniciatyva, kuria siekta įvesti universalių bazinių pajamų (UBP) mokėjimą kiekvienam ES piliečiui. Organizatorių įsitikinimu, priimta iniciatyva būtų galėjusi padėti įgyvendinti 2017 metų Europos Vadovų Tarybos, Europos Parlamento ir Europos Komisijos bendrame pareiškime iškeltą tikslą sukurti tvarią ir teisingą socialinės apsaugos sistemą, užtikrinančią kiekvieno asmens …

Universalios bazinės pajamos – ar dedame tašką? Plačiau »

Kas yra viešosios gėrybės ir kam jos teikiamos?

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio yra skiriama viešosioms gėrybėms. Akivaizdu, kad visuomenės poreikiai nuolatos auga – dėl to visuomenės plėtra yra jau neįmanoma be pakankamo geros kokybės viešųjų gėrybių kiekio. Bet kas gi iš tiesų yra viešoji gėrybė? Kas ją gali suteikti ir kas gali ja pasinaudoti?  Kiekvieną dieną visuomenei …

Kas yra viešosios gėrybės ir kam jos teikiamos? Plačiau »

Kompetencijų modelio taikymas valstybės tarnyboje: kaip jis didina veiklos efektyvumą?

Sparčiai tobulėjantys viešojo valdymo sprendimų procesai kelia vis didesnius reikalavimus valstybės tarnybos veiklos kokybei, o visuomenė tikisi kompetentingų sprendimų, kurie užtikrintų gerą rezultatą. Veiksmingos valstybės tarnybos sukūrimas yra svarbus valstybės uždavinys, todėl yra naudojamos įvairios efektyvumą didinančios priemonės, o viena iš jų – kompetencijų modelio taikymas žmogiškųjų išteklių valdymo procese. …

Kompetencijų modelio taikymas valstybės tarnyboje: kaip jis didina veiklos efektyvumą? Plačiau »

Ar Lietuvoje yra sąlygos Naujajam viešajam valdymui (geram valdymui)?

Pasaulinė COVID-19 pandemija 2020-2021 metais parodė gyventojų susitelkimo ir altruizmo pavyzdžius, kai dažnas viešojo sektoriaus darbuotojas suaktyvino savo veiklą, tapo atsakingesnis ir darbštesnis, o asmeninio požiūrio į darbą ir aplinką motyvai suvaidino didelį vaidmenį. Dažnu atveju viešojo sektoriaus darbuotojams į pagalbą atėję savanoriai, ypač – sveikatos apsaugoje, padarė esminius pokyčius, …

Ar Lietuvoje yra sąlygos Naujajam viešajam valdymui (geram valdymui)? Plačiau »

Kiek dar tęsis skandalai Lietuvos gydymo įstaigose?

Skandalas po skandalo purto Lietuvos gydymo įstaigas. Vyraujantis mobingas ligoninėse, gydytojų savižudybės, neblaivūs medicinos darbuotojai darbo metu, suprastėjusi paslaugų kokybė ir kt., sulaukė ne tik žurnalistų dėmesio, tačiau ir visuomenės pasipiktinimo sveikatos priežiūros sistema. Jau ne kartą yra tekę girdėti iš visuomenės atstovų, jog sveikatos sistema – ,,supuvusi“. Per pastaruosius …

Kiek dar tęsis skandalai Lietuvos gydymo įstaigose? Plačiau »

Valstybės tarnyba – pareiga, prestižas ar našta?

Valstybės tarnyba – kas tai? Pareiga? Prestižas? O galbūt kažkam našta? Tikriausiai kiekvienas esame ką nors girdėję apie valstybės tarnybą ir valstybės tarnautojus. Valstybės tarnyba, kaip apibrėžia Valstybės tarnybos įstatymas, tai – valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose pareigas einančių asmenų profesinė veikla, kuria atliekamos viešojo administravimo funkcijos arba užtikrinamas …

Valstybės tarnyba – pareiga, prestižas ar našta? Plačiau »

Ar Molėtai taps šeštuoju miesteliu, turinčiu Lietuvos kurortinės teritorijos statusą?

Niekas nepaneigs, jog lietuviai mėgsta keliauti. Pastebėta, kad Lietuvai atgavus Nepriklausomybę ir atsiradus galimybei keliauti į užsienio šalis, dažnas lietuvis savo atostogauti rinkdavosi užsienyje, o ne LietuvojeNuomonė, jog užsienis turi daugiau ko pasiūlyti nei Lietuva, pasikeitė 2020 metais prasidėjus Covid-19 pandemijai ir įvedus suvaržymus, draudžiančius išvykti iš šalies.  Kai kurie …

Ar Molėtai taps šeštuoju miesteliu, turinčiu Lietuvos kurortinės teritorijos statusą? Plačiau »

Kaip paaiškinti piniginės socialinės paramos nepaėmimo klausimus?

Mykolo Romerio universiteto tyrėjų grupė, vadovaujama doc. Vidos Česnuitytės, 2021-2022 metais vykdė LMT finansuojamą, piniginės socialinės paramos nepasiturintiems nepaėmimo problemos projektą, kur buvo bandoma atsakyti į klausimą apie piniginės socialinės paramos nepaėmimo priežastis, ir ką su tuo daryti, bei kokias „paėmimo“ priemones taikyti. Būtina pažymėti apie jau esančias gerąsias išmokų …

Kaip paaiškinti piniginės socialinės paramos nepaėmimo klausimus? Plačiau »

Scroll to Top